Kokoshka

Doradczyni nowoczesnej pani domu

Uroda

Podpowiadamy, jak uratować złamany paznokieć

Zapuszczasz naturalne paznokcie od dłuższego czasu. Dbasz o nie, dostarczasz witamin i innych niezbędnych składników. Wybierasz się do kosmetyczki celem wykonania pięknego manicure hybrydowego. Jednak mimo wszystkich tych zabiegów może się zdarzyć, że płytka paznokciowa nadłamie Ci się w jej wystającej części. Może się tak stać zwłaszcza w efekcie urazu mechanicznego, ale powodem może być też osłabienie płytki spowodowane chociażby używaniem mocnych detergentów. Co zrobić ze złamanym paznokciem? Czy da się go jakoś ocalić przed koniecznością obcięcia? Na szczęście da się to zrobić. I nie jest to na szczęście bardzo trudne.

Jak naprawić złamany paznokieć – dobre porady

Gdy płytka paznokciowa złamie się nam przy samym zakończeniu, u jej szczytu, najprościej jest postawić na spiłowanie jej pilniczkiem nieco poniżej poziomu złamania. Nie stracimy wtedy dużo na długości paznokcia, a efekt będzie tak piękny, jak i trwały. Inna sytuacja ma miejsce gdy mamy złamany paznokieć przy skórze. Rozwiązanie problemu jest proste zwłaszcza wtedy, gdy mamy pod ręką lampę UV i budującą bazę hybrydową. Wtedy najpierw równo opiłowujemy paznokieć do poziomu skóry, po czym odbudowujemy go za pomocą bazy właśnie. Używając bacy i odpowiednich form papierowych przedłużymy płytkę o nawet centymetr, sprawiając że będzie tak samo długa jak inne paznokcie.

A jak naprawić złamanego paznokcia gdy nie mamy pod ręką powyższych przedmiotów a zaraz musimy wyjść do pracy czy na imprezę? W takich awaryjnych sytuacjach możesz wykorzystać klej do tipsów. Nie jest to rozwiązanie najzdrowsze dla naszych paznokci, ale z pewnością jest w pełni skuteczne. Traktujmy je więc jako ostateczną konieczność, nie zaś jako codzienne rozwiązanie. Jak uratować złamanego paznokcia klejem? Za pomocą małego, drewnianego patyczka do manicure nanosimy cienką warstwę kleju na spód paznokcia. Gdy ten wyschnie, polerujemy go za pomocą frezarki bądź małego pilniczka. Oczywiście klej możemy nałożyć także na zewnętrzną stronę paznokcia. Jednak będzie to wyglądało o wiele mniej estetycznie.

Są jednak sytuacje, w których naprawa złamanego paznokcia naturalnego nie jest możliwa. Wtedy najlepiej skrócić wszystkie płytki na jednakową długość i zacząć zapuszczanie od nowa. Na szczęście nawet na krótkie paznokcie stylistki mają przygotowane piękne wersje manicure. nie musimy się więc martwić o to, że w takiej sytuacji nasze dłonie będą prezentowały się źle. Głowa więc do góry i z uśmiechem ruszajmy dalej w świat.