Kokoshka

Doradczyni nowoczesnej pani domu

Wystrój wnętrz

Kwiaty w aranżacji wnętrz – dlaczego warto?

W ostatnim sezonie można zaobserwować modę na powrót roślin i motywów kwiatowych do wnętrz. Nie chodzi tu tylko o orchidee, które już wielu lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, ale atrakcyjnie prezentujące się kwiaty o różnych gatunkach, zawieszone w oknach i wolnych przestrzeniach. Powodzeniem cieszą się nie tylko rodzime rośliny, ale również te tropikalne. Dowiedz się, jak możesz wprowadzić do swojego wnętrza nieco zieleni.

Rośliny doniczkowe we wnętrzach

Jeżeli zależy Ci na osiągnięciu spójnego i harmonicznego efektu, musisz starannie dobrać kwiaty do swojej aranżacji. Zarówno ich gatunek, kolory, jak i ozdobne donice powinny być utrzymane tym samym charakterze, co reszta domu. Ich dobór nie powinien więc być pozostawiony kwestii przypadku. Jeszcze kilka naście lat temu, we wszystkich mieszkaniach, szkołach czy biurach królowały paprotki. Obecnie jednak większą popularnością cieszą się nieco bardziej oryginalne gatunki – na przykład te w formie bonsai. Jeżeli chcesz, żeby stały się prawdziwą ozdobą wnętrza, które będzie skupiało na sobie wzrok innych, wybierz palmy o dużych liściach. Gorącym trendem w ostatnim sezonie są tak zwane ogrody w szkle, czyli rośliny zamknięte w szklanych pojemnikach, które same w sobie są samowystarczalnym ekosystemem i nie wymagają żadnej ingerencji – nawet podlewania. Rozwiązanie to jest dobre dla osób, które nie mają wystarczająco czasu, aby zadbać o kwiaty we własnym domu. W nowoczesnych domach rośliny pojawiają się nie tylko na oknach, ale też w innych częściach mieszkania – na przykład w kuchni czy łazience.

Kwiaty jako atrakcyjny element aranżacji

Podobają Ci się kwiaty we wnętrzu, ale nie masz dla nich wystarczająco miejsca lub nie będziesz w stanie o nie zadbać? W takim razie postaw na kwiatowe motywy, które również ożywią zamkniętą przestrzeń oraz wprowadzą do wnętrza wiosnę i pozytywną energię. Możliwości masz naprawdę sporo – możesz zdecydować się na fototapetę z roślinnym motywem do salonu lub kuchni. Doskonałym rozwiązaniem są też tekstylia ozdobione kwiatami – na przykład zasłony, poduszki, obrusy, a nawet dywany. Na rynku dekoracji domowych dostępne są liczne ozdoby utrzymane w roślinnych motywach. Jeżeli nie chcesz od razu decydować się na fototapetę, która zajmie całą ścianę, możesz wybrać modne w ostatnich czasach naklejki na ścianę, które samodzielnie nakleisz, a w razie potrzeby bez problemu zdejmiesz. Natomiast w kuchni zdecyduj się na zioła w ozdobnych doniczkach, co będzie nie tylko dekoracją wnętrza, ale też bardzo praktycznym rozwiązaniem.