Kokoshka

Doradczyni nowoczesnej pani domu

Moda Uroda

Ozdoby na paznokcie

Ludzie cały czas i całe życie oceniają innych po wyglądzie. Dlatego właśnie większość stara się zadbać o szczegóły, takie jak czyste buty lub ładnie ozdobione paznokcie. Można udać się do profesjonalnego salonu, gdzie kosmetyczna może pięknie pomalować paznokcie i je ozdobić. Można zdecydować się na różne kolory oraz ich połączenia. Są też bardzo często dostępne różne naklejki i cekiny oraz kryształki. Jest też opcja na ręcznie malowane wzorki. Oczywiście są osoby, które robią to same, ale nie jest to łatwe i trzeba się tego najpierw nauczyć.

Różnica między lakierem hybrydowym a zwykłym.                                

Kiedy już zabieramy się za samodzielne malowanie paznokci, trzeba się dowiedzieć jakie są podstawowe różnice między choćby lakierami lub ozdobami. Zresztą idąc do kosmetyczki też warto wiedzieć o czym jest mowa i na co dokładnie się decydujemy. Lakiery hybrydowe są zdecydowanie bardziej trwałe i solidne, mają też niestety swoje wady, ponieważ mogą osłabiać paznokcie, co może bezpośrednio spowodować ich zniszczenie. Dlatego bardzo ważne jest odpowiednia pielęgnacja, czyli nakładanie różnego rodzaju masek i odżywek.

Tipsy i inne doklejane ozdoby                

Czasami zależy nam na szybkim zrobieniu pięknych paznokci, ale zdarza się, że nie jest to możliwe. Wtedy wiele osób decyduje się na przyklejenie tipsów. Są to przygotowane wcześniej paznokcie wykonane z tworzywa sztucznego. Przykleja się je na specjalny klej, ale warunkiem jest to, aby nasze prawdziwe paznokcie nie były zniszczone i osłabione. W przeciwnym razie tipsy mogą odpaść. Na dłuższą metę nie jest to zbyt zdrowe, więc nie warto ich stosować zbyt często. Inną alternatywą są przedłużane paznokcie za pomocą specjalnego żelu. Jeśli chodzi o zwykły lakier, to nie jest on aż tak ingerujący w strukturę paznokcia, ale jest zdecydowanie mniej trwały i wiele osób uważa, że wygląda gorzej, choć to jedynie kwestia indywidualnej opinii oraz gustu.