Kokoshka

Doradczyni nowoczesnej pani domu

Moda

Dekolt w sukienkach XXL

Dekolt odgrywa bardzo ważną rolę w budowaniu stylizacji. Odpowiednio dobrany potrafi podkreślić atuty sylwetki oraz zatuszować potencjalne niedoskonałości. Co najważniejsze, to właśnie od niego zależy, jak będzie prezentował się kobiecy biust – do jego wyboru należy podejść bardzo starannie. Co więc warto wiedzieć, na temat różnego rodzaju dekoltów w sukienkach i bluzkach Plus Size? Oto kilka praktycznych wskazówek.

Dekolt w sukience XXL – co warto wiedzieć?

Istnieje wiele różnych dekoltów, więc nie zawsze łatwo jest dostrzec, który model będzie współgrał z budową Twojego ciała. Wbrew pozorom, nie wszystkie typy stworzone są dla każdej sylwetki. Chociaż wydaje się, że to mały i stosunkowo nieznaczący element sukienki, jego odpowiedni dobór potrafi zdziałać cuda. Wyróżnić można między innymi dekolt, który odsłania ramiona – przykładem jest karo lub kwadratowy. Są one mocno wycięte, dzięki czemu pięknie eksponują obojczyk oraz biust. Są doskonałym wyborem dla pań o sylwetce gruszki, ponieważ eksponowanie górnej partii ciała przywraca równowagę w proporcjach. Decydując się na dekolt tego rodzaju, warto pamiętać o odpowiednim doborze biustonosza – najlepszym rozwiązaniem będzie bardotka, która jeszcze bardziej podkreśli biust. Dla kogo niewskazany jest ten rodzaj dekoltu? Dla pań o dużym biuście i szerokich ramiona, ponieważ jeszcze bardziej zaburzy balans sylwetki.

Jak dobrać dekolt do figury?

Bardzo rozpowszechnionym i uniwersalnym rodzajem jest dekolt amerykański – swoją nazwę i także popularność zawdzięcza znanej sławie pochodzącej ze Stanów Zjednoczonych, czyli Marilyn Monroe. Chętnie występowała na czerwonym dywanie w sukniach właśnie z tym typem dekoltu. Cieszy się on dużym zainteresowaniem, ponieważ doskonale eksponuje biust, a dzięki temu, że jest dosyć głęboki, a zarazem wąski to wyśmienicie wysmukla górne partie ciała. Mogą towarzyszyć mu wycięte plecy – to idealny wybór na wieczorne przyjęcia. Hitem ostatnich lat jest również dekolt hiszpański – doskonale prezentuje się on w sukienkach XXL, ponieważ podkreśla subtelne, kobiecie kształty.