Kokoshka

Doradczyni nowoczesnej pani domu

Uroda

Zmywalna koloryzacja włosów – idealne rozwiązanie dla mężczyzn

Mężczyźni też kolorują włosy – by ukryć siwiznę lub łysienie, by zmienić wizerunek, by zaszaleć (na ulicach coraz częściej spotykamy mężczyzn, którzy stawiają na ekstrawagancję – ich wymyślne fryzury zwracają uwagę intensywnymi kolorami). Dla tych, którzy przez długie lata pozostawali wierni swojemu wyglądowi, którzy nie są pewni wyboru odcienia, boją się końcowego efektu np. pokrywania siwych włosów i tych, którzy chcą tylko tymczasowej zmiany (np. wybierają się na koncert, bal karnawałowy) idealnym rozwiązaniem jest zmywalna koloryzacja włosów. Szampony koloryzujące są kosmetykami, których składniki farbujące nie wnikają w strukturę włosa, a jedynie pozostają na jej powierzchni. Trwałość efektu zależy od rodzaju farby, od producenta i sposobu przeprowadzenia samego zabiegu.

Wybór kosmetyków takich jak zmywalne farby do włosów dla mężczyzn jest całkiem spory. Podobnie jak w przypadku kobiet, by uzyskać satysfakcjonujący efekt, czyli żeby włosy wyglądały zdrowo i były lśniące, warto kupić kosmetyk od sprawdzonego producenta i w sprawdzonym punkcie (sklep lub hurtownia z artykułami fryzjerskimi). Warto też zastosować się do wskazówek podanych przez producenta tj. wybrać odcień 2-3 tony jaśniejszy lub ciemniejszy od naturalnego, wykonać test alergiczny przed zabiegiem, zmyć farbę po upływie określonego czasu.

Zmywalna koloryzacja włosów idealne rozwiązanie – pozwala na eksperymentowanie i poszukiwanie najlepszego odcienia farby. A gdy wybrany kolor okaże się tym oczekiwanym, kolejnym krokiem może być trwała koloryzacja.