Kokoshka

Doradczyni nowoczesnej pani domu

Usługi

Zaprojektuj własną koszulkę, czyli rodzaje nadruków na tkaninach

Nowoczesne technologie pozwalają na wykonanie druku na każdym tworzywie – nie tylko na papierze czy plastiku, ale także na tkaninach. Jest to doskonały sposób na metamorfozę zwykłego ubrania w oryginalną i spersonalizowaną propozycje. Co warto wiedzieć o nowatorskich rodzajach nadruków na tkaninach?

Nadruki, które odmienią twoją odzież

Nadruki można wykonywać niemal na każdym rodzaju odzieży. Najczęściej ozdabia się nimi koszulki, ubrania robocze, kurtki, polary, stroje sportowe, parasole, pokrowce, pościel czy bieliznę. Do najpopularniejszych rodzajów nadruków należy:

FLEX GŁADKI – umożliwia wykonanie trwałego wydruku niemal na każdej tkaninie. Polega na wycięciu wzoru, a następnie wgrzaniu go w materiał za pomocą termoprasy. Pozwala na uzyskanie zarówno brokatowych, odblaskowych, jak i metalicznych nadruków o głębokim nasyceniu. Minimalną wielkością znaku jest 7mm.

FLOCK – to nadruki nanoszone za pomocą termotransferu. Są odporne na promienie słoneczne oraz wyjątkowe trwałe – zachowują nasycone i intensywne kolory nawet po wielu praniach. Za pomocą tej metody można wykonać nadruki tylko w kilkudziesięciu podstawowych odcieniach.

FLEX CYFROWY – pozwala na drukowanie zdjęć oraz grafik o dowolnym kształcie. Wydruk wykonany jest za pomocą farb solwentowych na specjalnej matowej folii. Gdy ubranie jest prane na lewej stronie i niskich obrotach wirowania zachowuje idealny wygląd przez wiele lat.

SUBLIMACJA – to metoda, która polega na nanoszeniu druku za pomocą termicznej przemiany gazowej. Dzięki temu, że farby wnikają w tkaninę, wzór jest niewyczuwalny. Charakteryzuje się idealnym odwzorowaniem kolorów oraz wysoką trwałością. Najlepiej sprawdza się w przypadku materiałów poliestrowych.

SITODRUK – bardzo popularna technika drukowania, wykonywana za pomocą specjalnych szablonów. Składa się z kilka etapów – między innymi opracowania wzoru, wykonania klisz oraz naświetlenia szablonów. Jest tania, a nadruk wykonany tą metodą może przetrwać na tkaninach wiele lat.