Kokoshka

Doradczyni nowoczesnej pani domu

Wyposażenie wnętrz

Zalety materacy lateksowych

Materace wykonane z lateksu uznawane są za najlepsze materace dostępne obecnie na rynku. Chociaż są drogie, to na ich zakup decyduje się wiele osób. Jakie są główne zalety materaców z lateksu?

Jeżeli poszukujesz materaca, który będzie mógł zapewnić maksymalny komfort snu, a przy tym będzie mógł posłużyć na wiele lat, weź pod uwagę materace lateksowe. To przyszłościowa inwestycja we własną wygodę i zdrowie.

Materace lateksowe – czyli jakie?

Do produkcji materaców lateksowych stosowane są dwa główne rodzaje materiałów – lateks syntetyczny oraz lateks naturalny.

Naturalny lateks powstaje z kauczuku naturalnego, który zbierany jest z drzew kauczukowych. Z kolei lateks syntetyczny to kauczuk syntetyzowany metodami chemicznymi, czyli rodzaj tworzywa sztucznego.

Na rynku można znaleźć zarówno materace wykonane całkowicie z kauczuku naturalnego lub syntetycznego, ale także z ich mieszanin, na przykład 30% kauczuku naturalnego oraz 70% kauczuku syntetycznego.

Materace kauczukowe najczęściej formowane są z jednego bloku lateksu, ale w sprzedaży dostępne są także materace z warstwami kauczuku na rdzeniu piankowym lub kieszeniowym.

Zalety materaców kauczukowych

Ze względu na specyficzną budowę pianek lateksowych wykonane z nich materace cechują się wieloma korzystnymi właściwościami.

Wysoka elastyczność punktowa – jedną z najważniejszych zalet lateksu jest jego wysoka elastyczność punktowa. Oznacza to, że ugina się on tylko w tym miejscu, w którym wywołany jest nacisk, a tym samym idealnie dopasowuje się do krzywizn ciała w trakcie snu.

Trwałość – kolejnym atutem materaców lateksowych jest ich trwałość. Materac tego typu może posłużyć nawet na okres do 10 lat, stale zachowując wtedy swoje właściwości.

Higiena – dodatkowo, materace z lateksu cechują się wysokim poziomem higieny. Lateks posiada naturalne właściwości hamujące rozwój drobnoustrojów, a tym grzybów, bakterii oraz roztoczy, dlatego też materace z tego materiału polecane są dla osób, które mają alergie, a także zależy im na zdrowym, bezpiecznym śnie.