Kokoshka

Doradczyni nowoczesnej pani domu

Wyposażenie wnętrz

Garderoba na wymiar – dopasowana do Ciebie!

W nowym domu albo mieszkaniu masz mieć garderobę? W takim przypadku już teraz warto pomyśleć o jej wykończeniu. Gdy chcesz, aby była dopasowana do Ciebie pod każdym względem, pomyśl o zamówieniu jej na wymiar!

Aktualnie wiele nowych mieszkań i domów jednorodzinnych posiada wydzielone pomieszczenia przeznaczone do urządzenia w nich garderoby. Zwykle mają one kilka metrów kwadratowych i pozwalają na łatwe przechowywanie odzieży, obuwia, ale też innych przedmiotów, na przykład sprzętu sportowego, odkurzacza, nieużywanych obecnie mebli.

Aby garderoba była wygodna i funkcjonalna, powinna być odpowiednio urządzona. Możemy zrobić to z gotowymi meblami dostępnymi w sklepach, ale o wiele lepszy efekt uzyskamy wtedy, gdy wybierzemy garderoby na wymiar  jest jednym z tych miast, gdzie bez trudu znajdziemy firmy, które wykonają dla nas kompletną zabudowę takiej przestrzeni.

Dlaczego warto urządzić garderobę na wymiar?

Garderoba na ogół jest pomieszczeniem mniejszym, ale nie oznacza to wcale, że musi być mało praktyczna. Wszystko zależne jest wtedy od tego, jak zaplanujemy dostępną przestrzeń.

Ze względu na ograniczoną powierzchnię, w garderobach liczy się najczęściej każdy centymetr. Zatem wybór zabudowy na wymiar pozwala wtedy na łatwe dopasowanie półek, drążków, szuflad do posiadanej przestrzeni. Nawet niewielka garderoba może stać się wtedy wygodną w używaniu przestrzenią, w której pomieścimy o wiele więcej niż w zwykłej szafie.

Warto także wskazać, że zabudowa garderoby na wymiar pozwala nam na dobranie elementów do naszych indywidualnych oczekiwań. Osoby noszące dużo garniturów i koszul mogą zdecydować się na więcej wieszaków, a te, które mają pokaźną kolekcję obuwia, na specjalne stojaki lub półki na obuwie.

Ile zapłacimy za wykonanie garderoby na wymiar?

Ceny są zróżnicowane i zależne od tego, z jakiego rodzaju powierzchnią zabudowy mamy do czynienia.

Najczęściej wykonanie zabudowy będzie kosztowało nas od około 1 000 złotych do nawet 3 000 złotych przy większych przestrzeniach.