Kokoshka

Doradczyni nowoczesnej pani domu

Społeczeństwo

Czym jest taniec Dancehall?

Dancehall to jeden z typów tańca dostępnych w niemalże każdej szkole tanecznej. Czym dokładnie wyróżnia się ten typ tańca i kiedy warto zdecydować się na jego kurs?

Wywodzi się z egzotycznej Jamajki, jest energiczny i doskonale nadaje się dla osób chcących spalić dużo kalorii – tak w skrócie można określić taniec dancehall. Jest szczególnie popularny wśród kobiet, które dzięki niemu mogą poczuć się jeszcze bardziej pewnie i kobieco!

Historia tańca dancehall

Taniec dancehall wywodzący się z Jamajki ma swoje początki w gettach Kingston. Początkowo popularny był wśród mężczyzn, ale obecnie tańczą go wszyscy – zarówno kobiety, jak i mężczyźni, a nawet dzieci.

Dancehall jest tańcem zaliczanym do grupy tańców nowoczesnych, który powiązany jest muzyką reggae. Jest nazywany również tańcem ulicy, co jest powiązane z jego nazwą, ponieważ „dance hall” to także określenie przestrzeni, w której odbywają się tańce, na przykład mogą być to dziedzińce albo ulice.

Swoje początki dancehall ma w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Z jego powstaniem powiązany jest Sugar Minott – jamajski piosenkarz reggae, który znany jest z przeróbek piosenek Boba Marleya.

Dancehall – opis tańca

Taniec dancehall, jak wspomnieliśmy wcześniej, jest popularny zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, jednak ich style różnią się pomiędzy sobą.

W przypadku męskiego dancehallu mowa o bardziej agresywnych, mocnych ruchach klatki piersiowej i rąk, a także z udziałem tąpnięć nogami. Z kolei u kobiet dancehall jest bardziej zmysłowy i ma za zadanie prezentowanie atutów damskiej sylwetki, na przykład jej pośladków przez twerking.

Dancehall nie ma żadnych sztywnych zasad i w tym tańcu ważna jest pozytywna energia, ponieważ służy on wyrażaniu samego siebie i daje dużą swobodę ruchów całego ciała.

W tańcu duże znaczenie ma również odpowiednio dobrana muzyka, najczęściej jest to muzyka reagge, która jest lekka i radosna w brzmieniu, dlatego sama zachęca do aktywnego ruchu.

Jak zacząć tańczyć dancehall?

Osoby zainteresowane tańcem typu dancehall mogą zapisać się na odpowiednie zajęcia tego rodzaju w wielu szkołach tańca na terenie całego kraju. Aby wziąć udział w zajęciach, nie potrzeba posiadać partnera oraz partnerki. Na kursy tańca dancehall można zapisać się również przez internet.

Zatem dancehall to doskonały wybór dla każdej osoby, która uwielbia energiczny, rytmiczny taniec w gorących rytmach. Dzięki niemu można również spalić dużo kalorii, dlatego to kapitalny wybór dla tych, którym zależy na zrzuceniu nadmiaru kilogramów oraz dodatkowym wymodelowaniu swojej sylwetki!