Kokoshka

Doradczyni nowoczesnej pani domu

Uroda Zdrowie

Olejek marchewkowy do twarzy – opinie, zalety

Wszyscy wiemy, że jedno z najpopularniejszych u nas warzyw – marchewka – zawiera w sobie całą masę karotenu. A ten posiada wiele dobroczynnych właściwości dla naszej skóry, takich jak chociażby pobudzanie produkcji nowych oraz szybka odbudowa zniszczonych kolagenowych włókien. Dzięki temu nasze zmarszczki zostają skutecznie sAle to nie wszystko, czym może się pochwalić naturalny olejek marchewkowy. Jeśli jeszcze nie wiesz, dlaczego powinnaś go regularnie stosować, zapraszamy do przeczytania poniższego artykułu. W nim wszystko dokładnie Ci wyjaśnimy.

Olejek marchewkowy właściwości dla cery

Jakie dobroczynne składniki, oprócz karotenu, zawiera powyższy kosmetyk? Między innymi witaminy: A, B, C oraz E. Poza tym jest w nim sporo fosforu, wapnia, cynku oraz żelaza. Ale to nie wszystko. Nie brak tu bowiem także cennych kwasów tłuszczowych. Ich omawianie zacznijmy od witamin z grupy B. Olejek marchewkowy efekty dzięki nim ma takie jak:

  • pobudzanie produkcji elastyny oraz kolagenu – skóra staje się więc lepiej nawilżona, jędrniejsza;
  • łagodzenie napięcia nerwowego – zyskujemy bardziej zrelaksowaną skórę;

Kwas askorbinowy (witamina C) to kolejny powód, dla którego olejek marchewkowy opinie ma doskonałe. Dzięki niemu kolor naszej skóry zostanie wyrównany, a plamy czy przebarwienia (zarówno te potrądzikowe, jak i te spowodowane nadmiernym opalaniem) zostaną skutecznie usunięte. Można więc śmiało powiedzieć, że olejek marchewkowy na przebarwienia to wyjście wprost idealne.

Teraz powiedzmy trochę o witaminach E oraz A. Są one kluczowe zwłaszcza dla dbania o skórę dojrzałą. Ich zadaniem jest bowiem neutralizowanie działania wolnych rodników zwiększających ilość zmarszczek i zmniejszających jędrność skóry. Olejek marchewkowy zastosowanie na dojrzałą twarz ma więc równie dobre jak to na twarz z przebarwieniami. Jeśli chcesz spowolnić procesy starzenia – na pewno szybko zauważysz efekty stosowania tego kosmetyku.

Olejek marchewkowy jak stosować na twarz? Przede wszystkim – nie róbmy tego codziennie. Najlepiej będzie też jeśli dodamy kilka kropel omawianego kosmetyku do kremu do twarzy, w ten sposób sprawiając że działanie marchwi będzie łagodniejsze. Istotne ostrzeżenie mamy też dla osób posiadających karnację bardzo jasną, chłodną. Zwłaszcza one zanim zastosują naturalny olejek marchewkowy na twarz powinny wykonać próbę na niewielkim fragmencie skóry. W ten sposób upewnią się, że wspomniany kosmetyk działa dobrze na ich cerę, że nie zabarwia jej zbytnio na pomarańczowy kolor.