Określany jest jako kosmetyk wszech czasów. Naturalny. Niezawodny. Wszechstronny. I, przede wszystkim, bezpieczny nawet dla wrażliwej skóry. Na co pomaga aloes? Wykazuje on mocne właściwości nawilżające oraz regenerujące. Działa przeciwzapalnie. A do tego znacznie opóźnia naturalne procesy starzenia naszej skóry. W związku z tym: co można zrobić z aloesu? Liczne domowe i profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów. Preparaty na oparzenia słoneczne. Czy chociażby toniki łagodzące problemy trądzikowe. W tym tekście podpowiemy, jakie dokładnie specyfiki możemy zrobić sami
Jak zrobić żel z aloesu antybakteryjny?
Najpierw przygotowujemy sam żel. Jest to bardzo proste. Liście aloesu – kilka sztuk – zamaczamy w wodzie. Po kilkunastu godzinach wyjmujemy je, rozkrawamy i wyjmujemy żel. Oczywiście można też kupić gotowy specyfik w drogerii, ale zwróćmy uwagę na to by zawierał on minimum 90% aloesu. Teraz nasz domowy antybakteryjny żel aloesowy (jedną jego łyżkę) doprawiamy spirytusem (około 85 ml), gliceryną (kilkoma kroplami) oraz olejkiem eterycznym o ulubionym zapachu (również kilka kropel). Całość mieszamy i po użyciu przechowujemy w lodówce.
Jak zrobić maseczkę z aloesu na zmęczoną cerę?
Jeśli potrzebujemy, by nasza twarz została szybko ukojona, nawilżona i pozbawiona stanów zapalnych – domowa maseczka aloesowa jest świetnym rozwiązaniem. By ją zrobić, potrzebny jest żel z aloesu przygotowany w sposób opisany przez nas powyżej, w przepisie na żel. Bierzemy dwie łyżki żelu i mieszamy je z dwiema łyżkami płynnego miodu. Całość delikatnie mieszamy, po czym rozprowadzamy po całej naszej twarzy. Zostawiamy na nieco ponad kwadrans, a następnie zmywamy letnią wodą. Co uzyskamy? Skórę gładką, odżywioną, miękką i wyglądającą na dużo bardziej zrelaksowaną.
Jak zrobić krem z aloesu na rozstępy?
Nikt nie lubi rozstępów. Wyglądają one bowiem bardzo nieestetycznie i przez to bywają przyczyną sporych kompleksów. W pozbyciu się tego problemu pomoże domowy krem aloesowy z oliwą i awokado. Jako pierwszą bierzesz wspominaną już bazę, czyli żel aloesowy. Potrzebujesz jej około stu gram. Do tego dodajesz pół szklanki miąższu z dojrzałego awokado oraz oliwę z oliwek (łyżkę lub dwie). Teraz bierzesz blender i czekasz, aż ze składników powstanie jednolita masa. Nakładasz ją na rozstępy nawet co dwa dni, pozostawiając na czas około dwudziestu minut. Pamiętaj, że rozstępy nigdy nie znikną od razu – nacieranie ich maścią musisz więc powtarzać regularnie przez dłuższy okres.