Kokoshka

Doradczyni nowoczesnej pani domu

Społeczeństwo

Pierwszy taniec – czy warto brać indywidualne zajęcia?

Coraz więcej nowożeńców zapisuje się obecnie na lekcje tańca przygotowujące do odbycia pierwszego tańca na przyjęciu weselnym. Czy w takim przypadku warto zdecydować się na indywidualne lekcje?

Pierwszy taniec to taniec Pary Młodej, podczas którego oczy wszystkich gości zwrócone są właśnie na Pannę oraz na Pana Młodego. Dla wielu osób zamierzających się pobrać już sama myśl o pierwszym tańcu może być stresująca. Można jednak skorzystać ze specjalnych zajęć, które pozwalają na zdobycie umiejętności niezbędnych do tego właśnie tańca.

Szkoły tańca na terenie całego kraju oferują obecnie zajęcia tańca przeznaczone dla narzeczonych. Można skorzystać z nich w dwóch wariantach, a mianowicie jako zajęcia grupowe oraz jako zajęcia indywidualne. Wielu narzeczonych myśli o tym, aby wykupić lekcje indywidualne. Jakie są ich główne zalety oraz wady?

Lekcje tylko z instruktorem

Główną zaletą zajęć indywidualnych jest możliwość nauki tylko z instruktorem. Instruktor tańca jest wtedy całkowicie skoncentrowany na swoich klientach i może zaoferować im kompleksowe wsparcie – nawet jeśli nie posiadają oni jeszcze żadnych umiejętności w dziedzinie tańca towarzyskiego.

Indywidualny tok lekcji powoduje, że umiejętności taneczne narzeczeni zdobywają jeszcze szybciej oraz skuteczniej niż podczas zajęć grupowych.

W dogodnej godzinie

Zajęcia grupowe tańca towarzyskiego organizowane są najczęściej w kilku różnych porach zarówno rano, jak i po południu. Nie zawsze jednak pora takich kursów odpowiada przyszłym małżonkom.

Zaletą lekcji indywidualnych jest możliwość umówienia się z instruktorem na najbardziej dogodną porę zajęć.

Także wtedy, gdy zostało mało czasu

Warto również zaznaczyć, że lekcje indywidualne będą doskonałym wyborem wtedy, gdy para decyduje się na zajęcia na ostatni moment. Dzięki temu, że terminy zajęć można wtedy dopasować dowolnie do swoich potrzeb, a instruktor będzie podczas lekcji cały czas skupiony na swoich klientach, można uzyskać bardzo dobre efekty nawet wtedy, gdy do ślubu pozostało zaledwie kilka tygodni lub nawet dni!

Z aktualną ofertą szkół tańca oferujących lekcje indywidualne tańca towarzyskiego skierowane do narzeczonych można zapoznać się już teraz całkowicie przez internet. Warto pamiętać o tym, że na zajęcia nie można zawsze zapisać się z dnia na dzień, więc najlepiej zaplanować je z wyprzedzeniem – dzięki temu można mieć pewność, że odbędą się w terminie i pozwolą na zdobycie niezbędnych umiejętności.

Cena indywidualnych zajęć tanecznych dla par jest zależna od szkoły tańca i wynosi od około 50 do nawet 200 złotych za lekcję.