Kokoshka

Doradczyni nowoczesnej pani domu

Uroda

Peeling kawitacyjny – oczyszczanie skóry przez ultradźwięki

Czysta, pozbawiona niedoskonałości skóra to nie tylko zasługa dobrych genów. Możemy uzyskać ją również wtedy, gdy będziemy korzystać ze specjalistycznych zabiegów kosmetycznych. Jednym z rekomendowanych jest wtedy peeling kawitacyjny. Na czym polega i jakie daje efekty?

Chociaż w drogeriach można znaleźć szeroką gamę kosmetyków przeznaczonych do oczyszczania skóry twarzy, to jednak najlepsze efekty jesteśmy uzyskać dopiero z wykorzystaniem specjalistycznych zabiegów w gabinetach kosmetycznych i medycyny estetycznej.

Gabinety korzystają nie tylko z profesjonalnych kosmetyków, ale również ze specjalistycznego wyposażenia, dzięki któremu możliwe jest dokładne i dogłębne oczyszczanie skóry twarzy i nadanie jej oczekiwanej czystości i blasku. Jednym z takich zabiegów jest peeling kawitacyjny  to jedno z wielu miast na mapie Polski, gdzie można go wykonać?

Na czym polega peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny to zabieg, który ma na celu delikatne, ale także dokładne oczyszczanie skóry twarzy. W tym celu stosowane jest specjalne urządzenie, które generuje ultradźwięki.

Skóra wstępnie jest oczyszczana, a potem nawilżana. Osoba przeprowadzająca zabieg przykłada wtedy do naskórka szpatułkę rozprowadzająca ultradźwięki. Woda znajdująca się na skórze dociera wówczas w jej najmniejsze zakamarki, powodując uniesienie się zanieczyszczeń. W rezultacie skóra po zabiegu peelingu kawitacyjnego jest bardzo precyzyjnie oczyszczona.

Peeling kawitacyjny usuwa:

  • nadmiar sebum
  • zrogowaciały naskórek
  • bakterie i inne drobnoustroje na skórze

Po zabiegu skóra twarzy jest nie tylko czysta, ale również zmniejszają się jej niedoskonałości takie jak blizny czy zmarszczki.

Kiedy można stosować peeling kawitacyjny?

Ze względu na fakt, że peeling kawitacyjny jest bardzo delikatny, może być on stosowany na wszystkich typach skóry, w tym także na skórze dojrzałej, wrażliwej, delikatnej, skórze skłonnej do alergii.

Najlepsze efekty peelingu kawitacyjnego można uzyskać dzięki regularnym zabiegom – zwykle przeprowadzane są co kilka tygodni zgodnie z zaleceniami specjalisty.